BLOG

Vďaka moderným technológiám je aj poľnohospodárska činnosť oveľa jednoduchšia. Mechanizácia, automatizácia, ale aj hnojenie a šľachtenie nám dovoľujú pestovať väčšie množstvo kvalitnejších plodín za neporovnateľne nižšie náklady a pracovný čas. Dnes sa pozrieme na to, ako sa pestujú rastliny pod LED osvetlením, ktoré nájdete aj v našej ponuke.
 
Čítať viac

V našej ponuke máme rôzne kvalitné a odolné svietidlá určené do náročných podmienok. Vrcholom tejto kategórie sú svietidlá, ktoré sú priamo určené do výbušného prostredia. Pozrime sa, čím sú takéto svetlá výnimočné a aké technické parametre spĺňajú.

Čítať viac

Hľadáte riešenie osvetlenia pre exteriérové priestory a potrebujete výkonné svietidlo, ktorému nevadia zmeny počasia a aj pri svojom vysokom výkone je úsporné? LED reflektory sú tou pravou voľbou. Prečítajte si, aké sú ich hlavné výhody, kde všade sa používajú a ako ich ideálne navrhnúť pre osvetlenie vašich priestorov
Čítať viac

Technické svietidlá sú nevyhnutnou pomôckou všetkých majstrov na stavbách, ale aj v dielňach či na iných miestach, kde sa často 24 hodín denne vyžaduje kvalitné osvetlenie, na ktorom závisí aj kvalita vykonanej práce alebo orientácia v priestore. Ako si však vybrať dobré technické svietidlo? V dnešnom článku vám poradíme.
Čítať viac

Pri osvetlení novostavby alebo rekonštrukcii osvetlenia staršieho domu sú ľudia často stavaní do situácie, kde si musia vybrať medzi rôznymi nie príliš lákavými kompromismi. V dnešnom článku sa pozrieme na najčastejšie chyby, ktoré vznikajú pri výbere a montáži osvetlenia v domoch, rozoberieme si vhodné typy osvetlenia a ich rozmiestnenie v dome.
 
Čítať viac

Dnešný článok by sa dal nazvať aj sprievodcom výberu stropného osvetlenia. Pozrieme sa na to, aký typ stropného osvetlenia je vhodný do konkrétnych priestorov, ale aj na čo treba myslieť ešte pred samotnou realizáciou osvetlenia. Aké alternatívy stropného osvetlenia máte na výber?

Čítať viac

Lineárne svietidlá z našej ponuky si našli množstvo fanúšikov v priemyselnom, ale aj v súkromnom sektore. Prečo sú také obľúbené, kde sa najviac používajú a aké majú výhody oproti iným druhom LED svietidiel? Prečítajte si, prečo sú práve lineárne LED svietidlá tou najlepšou voľbou aj pre váš priestor.
 

Čítať viac

Správne osvetlenie v kancelárii je mimoriadne dôležité. Aké osvetlenie potrebujú zamestnanci a na čo myslieť pri inštalácii svetla vo veľkých open office? V dnešnom článku sa pozrieme na to, ako môže LED svetlo vplývať na výkonnosť zamestnancov, ale aj za účty za elektrickú energiu.
Čítať viac

LED lišty sú ideálnou pomôckou na osvetlenie výkladov, kuchýň, ale aj pre použitie na rôznych iných miestach, kde klasické svetlá ťahajú za kratší koniec. Kde všade sa najčastejšie inštalujú LED lišty a kde sa naopak nehodia? Inšpirujte sa pri výbere osvetlenia pre váš byt alebo obchodný priestor v našom článku.
Čítať viac

Hľadáte ekologickú alternatívu pre osvetlenie vášho priestoru? V dnešnej dobe sa kladie veľký dôraz na čoraz úspornejšie riešenia s dlhšou životnosťou. V dnešnom článku sa pozrieme na to, ktoré dve riešenia v súčasnosti kraľujú svetu svietidiel z ekologického aj ekonomického hľadiska.
Čítať viac

Návrh osvetlenia je rovnako komplikovaný (a často aj podceňovaný) proces, ako návrh rozvodov elektroinštalácie, vodovodných a odpadových rozvodov, či núdzových východov a umiestnenia požiarnych hlásičov a prístrojov vo verejných budovách. V dnešnom článku sa pozrieme na to, prečo by ste mali nechať návrh aj realizáciu LED osvetlenia vo vašej budove, sklade, ale aj v exteriéri na odborníkov s praxou.
Čítať viac

LED osvetlenie je tu s nami už niekoľko rokov a pomaly, ale isto, nahradí zastarané spôsoby svietenia vo všetkých segmentoch – v domácnosti, v automobilovom priemysle, ale aj pri obrovských priestoroch, ktoré vyžadujú výkonné osvetlenie – napríklad štadióny, verejné parky, ale aj tunely či výrobné haly. V dnešnom článku sme si pre vás pripravili 5 hlavných dôvodov, prečo by ste mali aj vy rozmýšľať práve nad LED osvetlením.
Čítať viac

Chystáte sa realizovať alebo ešte len navrhujete osvetlenie nejakého vnútorného alebo vonkajšieho priestoru? Predtým, než sa do toho pustíte, si prečítajte našich 5 tipov, ktoré vám môžu pomôcť ušetriť peniaze, ale aj zvýrazniť pôžitok z dobre osvetleného priestoru. Správne osvetlenie je hotová veda a najlepšie vám ho vždy navrhne profesionál. Radi vám však poradíme aj takouto formou.
Čítať viac