sk
Blog
Čím je najlepšie nahradiť LED trubice?
02 Dec 2022  /  Rady a tipy

Čím je najlepšie nahradiť LED trubice?

LED trubice

LED trubice nájdete stále na regáloch mnohých obchodov. Aj keď sú úsporné (oveľa úspornejšie, ako neónové, halogénové či iné T8 trubice do pôvodných obdĺžnikových svietidiel nazývaných neónky), pri súčasných trendoch už nespĺňajú nároky na dizajn. Našťastie je na trhu veľké množstvo zaujímavých alternatív, ktoré navyše skvele vyzerajú.
 

Náhrada za LED trubice

Najčastejšou náhradou za T8, ale aj T5 trubicové svietidlá, sú takzvané LED lineárne svietidlá, ktoré nájdete aj v našej ponuke. Práve vďaka svojmu tvaru, ktorý je vhodný do úzkych a dlhých priestorov (napríklad chodby alebo priestor medzi regálmi) vám LED lineárne svietidlá poslúžia rovnako spoľahlivo, ako trubice T8. Ak hľadáte zmenu kvôli lepšiemu dizajnu a požadujete vysoký výkon, máme k dispozícii aj ďalšie produkty.
 

LED panely a LED lištové svietidlá

Druhou „podlhovastou“ alternatívou sú LED lištové svietidlá, ktoré sa dajú vďaka rôznym spojkám a rozdeľovačom tvarovať do rôznych uhlov a dokážu napríklad kopírovať tvary miestnosti, nábytku, či rôznych iných objektov, ktoré majú osvetľovať. Skvelou náhradou sú aj LED priemyselné svietidlá. Ak hľadáte centrálne svietidlo napríklad do kuchyne či nad spomínaný pracovný stôl, prezrite si ponuku štvorcových LED panelov, ktoré sa dajú napríklad zabudovať aj do podhľadov či zníženého stropu.
 

Pôvodný účel LED trubíc

Klasické neónky, aj keď sa začali neskôr osádzať výkonnejšími a úspornejšími LED trubicami, sa pôvodne najčastejšie využívali ako svietidlá na chodbách alebo na miestach, kde bolo potrebné dostatočné množstvo svetla – na rôznych pracoviskách, v ordináciách lekárov, ale v neposlednom rade sme mohli neónku nájsť aj v kuchyni či v pivnici u našich starých rodičov. Neónky sa hojne používali aj na osvetlenie učební v školách.
 

Nielen funkčnosť či estetika, ale aj spotreba je dôležitá


Kým v minulosti bol výber osvetlenia pomerne limitovaný, v súčasnosti je na výber až prebytok rôznych typov svietidiel. Teraz, ešte viac ako predtým, je však dôležitá spotreba elektrickej energie samotného svietidla. Aj pôvodné LED trubice môžu byť stále funkčné, pri pohľade však na ich spotrebu sa často natíska otázka, či sú aj dostatočne úsporné. Ak ich používate na dennej báze alebo sú zapnuté väčší časový úsek roku, investícia do kvalitných LED svietidiel aj z našej ponuky sa vám môže vrátiť na účte za elektrinu násobne skôr.

Potrebujete poradiť?
Máme niekoľko možností ako nás kontaktovať. Vyberte si, ktorá vám vyhovuje.
My sa vám ozveme
Nechajte nám váš e-mail a náš obchodný zástupca vás bude kontaktovať.
Facebook
SILRING s.r.o.
851 04 Bratislava
Sustekova 16
Záruka a doprava
Záruka na všetky výrobky 3 - 5 rokov. Doprava po celom Slovensku pri objednávke nad 150 eur - zadarmo.
© Všetky práva vyhradené 2024 SILRING
sk
Potrebujete poradiť? Vyžiadajte si nezáväzný návrh vášho projektu osvetlenia