sk
Blog
LED priemyselné osvetlenie – prečo investovať do LED svietidiel?
06 Oct 2021  /  Rady a tipy

LED priemyselné osvetlenie – prečo investovať do LED svietidiel?

LED priemyselné osvetlenie a svietidlá

LED priemyselné svietidlá sú špeciálne navrhnuté tak, aby vhodne osvetlili priestor vo veľkých skladoch, výrobných halách a ďalších budovách, kde je osvetlenie zavesené vysoko nad hlavami pracovníkov. Základnou vlastnosťou priemyselného LED osvetlenia je vysoký výkon a svetelný tok, ktoré v kombinácii s bielym či neutrálnym svetlom poskytnú ideálne svetelné podmienky na pohyb a prácu v priemyselných budovách. Vďaka správnemu osvetleniu zvýšite aj úroveň bezpečnosti napríklad v priestoroch, kde sa pohybujú manipulanti na vysokozdvižných vozíkoch, ale aj peší zamestnanci.

Úspora energie

Veľkou prednosťou LED svietidiel je ich nižšia spotreba energie v porovnaní s klasickými žiarovkami. Konkrétny výpočet spotreby energie je dosť závislý od výberu konkrétneho modelu žiarovky s vláknom a LED žiarovky, ktoré následne porovnáme. Vo všeobecnosti však platí, že pri zachovaní rovnakej intenzity svetla je spotreba LED žiaroviek až 10-násobne nižšia, než pri klasických žiarovkách. Úspora za elektrinu sa teda prejaví naozaj rýchlo, a to najmä pri väčšom množstve svietidiel. Výmena svietidiel za LED alternatívy sa však oplatí aj bežnému spotrebiteľovi v domácnosti.

Cenová dostupnosť

Investícia do LED svietidiel nezruinuje váš firemný rozpočet, cenovo sa absolútne vyrovnajú tradičným svietidlám s vláknom, ba dokonca sú často výhodnejšie. Ak sa životnosť alebo spoľahlivosť vašich starých svietidiel dostala na zlú úroveň, oprava by vás vyšla viac, ako nákup nového LED osvetlenia.

Dlhá životnosť

Tú si najlepšie ukážeme na konkrétnom príklade. Jeden z našich best-sellerov, model priemyselného LED osvetlenia UFO High Bay LF, dosahuje vo všetkých výkonových variantoch životnosť až 110 000 hodín svietenia. V nepretržitom trvaní pri svietení 24 hodín napríklad vo fabrikách s trojsmennou prevádzkou to je vyše 4 583 dní svietenia, čo je takmer 13 rokov. Ak svietite napríklad len 8 hodín denne, svetlá môžu dosiahnuť životnosť až 40 rokov.

Ponuka priemyselného LED osvetlenia na mieru

Potrebujete pomôcť s návrhom vášho nového LED osvetlenia v priemyselných budovách alebo areáloch? Neváhajte nás, prosím, kontaktovať. Radi vám pripravíme návrh LED osvetlenia na mieru a zohľadníme všetky špecifiká priestoru. Často je pri výmene osvetlenia možné inštalovať menší počet svietidiel, než pôvodne. Stačí ich len vhodnejšie umiestniť.

Potrebujete poradiť?
Máme niekoľko možností ako nás kontaktovať. Vyberte si, ktorá vám vyhovuje.
My sa vám ozveme
Nechajte nám váš e-mail a náš obchodný zástupca vás bude kontaktovať.
Facebook
SILRING s.r.o.
851 04 Bratislava
Sustekova 16
Záruka a doprava
Záruka na všetky výrobky 3 - 5 rokov. Doprava po celom Slovensku pri objednávke nad 150 eur - zadarmo.
© Všetky práva vyhradené 2024 SILRING
sk
Potrebujete poradiť? Vyžiadajte si nezáväzný návrh vášho projektu osvetlenia