Vysokokvalitné LED osvetlenie

Moderný svet sa mení veľmi rýchlo. A podnikanie potrebuje rýchlo reagovať na nové trendy, aby ostalo úspešné a konkurencie schopné. Riadenie nákladov a ich minimalizácia – to je jedna z kľúčových úloh každého podnikania.

V súčasnej dobe je podiel LED osvetlenia na svete asi 16%, a predpokladaný rast v tomto segmente je v priemere 13% ročne.

Je nevyhnutné uskutočniť výmenu svetla efektívnejšie v čo najkratšom čase, pre zlepšenie konkurencieschopnosti podnikov a to skôr ako ostatní.

Medzi hlavné výhody LED osvetlenia patrí:
1. Zníženie nákladov na osvetlenie: LED osvetlením možno znížiť náklady na osvetlenie 3 až 6-krát v porovnaní s fluorescenčným osvetlením.
2. Životnosť: od 40 000 do 72 000 hodín nepretržitej prevádzky (4-16 krát vyššia ako u žiariviek.) Neprítomnosť krehkých prvkov. Vysoká pevnosť a trvácnosť. Úspory na údržbách a výmenách svetelných zdrojov.
3. Kvalita svetla: čisté spektrálne vlastnosti, bez blikania, okamžité zapnutie, dostatok možností riadenia smerov svetla. Výsledkom je menšia únava človeka, menšie zaťaženie na videnie, lepšie osvetlenie daného priestoru.
4. Šetrné k životnému prostrediu: žiadne škodlivé zložky (ortuť) v LED lampách
5. Ovládateľnosť svetla: LED technológia je ľahko zlúčiteľná so systémom riadenia svetla (snímače pohybu, infračervené senzory, elektromagnetické, atď), ktoré umožňujú ešte vyššiu účinnosť.
6. Nízke vyžarovanie tepla: Znižuje náklady na chladenie priestorov.

Nevýhody LED osvetlenia:
1. Hlavnou nevýhodou LED osvetlenia sú vysoké náklady na výrobu lampy / svietidla. Avšak, vysoká energetická efektívnosť a trvanlivosť eliminuje tento faktor. S rozvojom LED osvetlenia budú trhové ceny týchto produktov klesať.
2. Neschopnosť pracovať pri vysokých teplotách (nad 100 ˚ C - rúra, sporák)
3. Nevyhnutnosť zabezpečiť kvalitný odvod tepla. Zvyšuje hmotnosť konečného produktu.

Vidíme teda, že doposiaľ je LED osvetlenie najefektívnejším a bezkonkurenčným riešením, o čom svedčí fakt, že danú technológiu prijal aj trh.