sk
Blog
SMART LED osvetlenie vám uľahčí život
02 Dec 2022  /  Rady a tipy

SMART LED osvetlenie vám uľahčí život

Čo je SMART osvetlenie?

SMART osvetlenie by malo byť naozaj múdre – malo by dokázať viac, než len svietiť alebo nesvietiť v závislosti od polohy vypínača. Za SMART prvky vo svete osvetlenia môžeme považovať všetko od rôznych druhov riadenia a stmievania či zmeny farby, až po variabilné možnosti pripojenia, ovládanie na diaľku či dokonca autonómne svietenie.
 

LED osvetlenie – možnosti pripojenia

SMART LED svetlá sa najčastejšie pripájajú pomocou technológií ZigBee a Wifi. Môžete naraziť aj na rôzne iné menej rozšírené systémy či dokonca komunikáciu cez bluetooth. Niektoré špecifické ekosystémy pracujú výlučne cez klasický ethernetový kábel, ktorý má najväčšiu stabilitu a všetky svetlá riadi jediný server, do ktorého sú spoločne pripojené.
 

Inteligentné riadenie osvetlenia

Medzi inteligentné formy riadenia osvetlenia patrí použitie senzorov pohybu a svetla (takzvané fotobunky) rôznych časovačov, ale aj riadenie LED osvetlenia cez internet na diaľku prostredníctvom smartfónu kdekoľvek zo sveta. Veľmi žiadaná býva aj funkcia stmievania LED osvetlenia.
 

Osvetlenie pre zvýšenie bezpečnosti

Pri správne navrhnutom inteligentom LED osvetlení sa zvýši bezpečnosť v objekte (v domácnosti aj na pracovisku) dvomi spôsobmi. Tým prvým je, že pri pohybe alebo práci budete mať vždy dostatok svetla bez ohľadu na to, či niečo nesiete v ruke a môžete alebo nemôžete dosiahnuť na vypínač. Druhým spôsobom je odradenie potenciálnych nezvaných hostí, ktorí pod prúdom svetla z reflektoru stratia vôľu privlastňovať si cudzie veci.
 

Maximálny komfort SMART osvetlenia

Pri dobre nastavenom SMART osvetlení si môžete užívať najvyššiu úroveň komfortu. Pri chôdzi d domu k bráne sa vám môžu postupne rozsvecovať jednotlivé lampy napojené na fotobunku, v obývačke alebo v spálni si môžete osvetlenie stlmiť pre navodenie intímnejšej atmosféry a pri odchode na dovolenku môžete nastaviť časovač, ktorý bude nepravidelne zapínať svetlá na určitý čas v rôznych miestnostiach v dome, vďaka čomu to bude vyzerať, ako by tam niekto stále bol. Pre viac možností inteligentného riadenia osvetlenia nás neváhajte kontaktovať.
 
Potrebujete poradiť?
Máme niekoľko možností ako nás kontaktovať. Vyberte si, ktorá vám vyhovuje.
My sa vám ozveme
Nechajte nám váš e-mail a náš obchodný zástupca vás bude kontaktovať.
Facebook
SILRING s.r.o.
851 04 Bratislava
Sustekova 16
Záruka a doprava
Záruka na všetky výrobky 3 - 5 rokov. Doprava po celom Slovensku pri objednávke nad 150 eur - zadarmo.
© Všetky práva vyhradené 2023 SILRING
sk
Potrebujete poradiť? Vyžiadajte si nezáväzný návrh vášho projektu osvetlenia