sk
Blog
Lustre – sú úplne out alebo sa vracajú do módy?
07 Feb 2023  /  Rady a tipy

Lustre – sú úplne out alebo sa vracajú do módy?

Klasické lustre

Do rôznych rustikálnych, retro, ale aj barokových a ďalších nielen historických interiérov sa lustre, samozrejme, hodia, a nemôžete ich len tak nahradiť minimalistickým štvorcovým LED panelom. Rôzne drevené vyrezávané, krištáľové a iné umelecké lustre sa vyrábajú aj dnes, ale namiesto sviečok či klasických žiaroviek sú osadené modernými a úspornými LED svietidlami, ktoré vyzerajú rovnako, ako klasické žiarovky (vrátane teplého žltého svetla) no so všetkými výhodami LED technológií.
 

Moderné lustre

Moderné lustre majú často nepravidelný tvar a rôzne tvary tienidiel. Dominuje im minimalistický dizajn a často až industriálny vzhľad. Medzi najobľúbenejšie farby patrí čierna, biela, sivá, ale aj strieborná. Veľmi obľúbené sú aj jednoduché lustre, kde pätica so žiarovkou visí len na kúsku špagátu, drôtu alebo reťaze.
 

Pätice žiaroviek

Moderné lustre majú najčastejšie rozšírené LED pätice GU10, ale aj GU5.3, výnimočne aj G4 a G9. Nájdeme však aj modely s päticou E27 a E14, ktoré sa používali pri klasických žiarovkách. Tie sa však už dnes vyrábajú aj v LED verzií, napríklad ako takzvané filamentové retro žiarovky.
 

Do ktorých miestností sa hodí luster?

Luster by sme len ťažko hľadali v predsieni, na chodbe či vo výrobnej hale. Výnimočne sa nejaký objaví v kúpeľni, no inak sú dominantou obývacích izieb, jedální, spální, detských izieb, pracovní, ale aj kuchýň. Skvele však vynikne aj v nákupných centrách.
 

Náhrada za lustre

Medzi najobľúbenejšie náhrady za lustre patria LED trubicové svietidlá, v ostatných miestnostiach zase štvorcové LED panely, respektíve spomínané LED závesné alebo LED stropné svietidlá. Luster dokáže skvele nahradiť aj LED bodové svietidlá, ktoré sú navyše rozmiestnené rovnomerne po celej ploche stropu a osvetľujú miestnosť rovnomernejšie.
Potrebujete poradiť?
Máme niekoľko možností ako nás kontaktovať. Vyberte si, ktorá vám vyhovuje.
My sa vám ozveme
Nechajte nám váš e-mail a náš obchodný zástupca vás bude kontaktovať.
Facebook
SILRING s.r.o.
851 04 Bratislava
Sustekova 16
Záruka a doprava
Záruka na všetky výrobky 3 - 5 rokov. Doprava po celom Slovensku pri objednávke nad 150 eur - zadarmo.
© Všetky práva vyhradené 2024 SILRING
sk
Potrebujete poradiť? Vyžiadajte si nezáväzný návrh vášho projektu osvetlenia