LED osvetlenie priechodu pre chodcov

vyžiadajte si
nezáväzný návrh

LED svetlá pre priechody pre chodcov 

Priechody pre chodcov patria medzi tie miesta, kde sa stáva najviac dopravných nehôd, v ktorých sú účastníkmi práve najzraniteľnejší chodci. Správnym osvetlením priechodov pre chodcov môžete znížiť riziko vzniku dopravnej nehody. V ponuke nižšie sme si pre vás pripravili LED svetlá vhodné pre osvetlenie prechodu pre chodcov. 

Zápustné chodníkové svetlá 

Okolo prechodu pre chodcov priamo na vozovke obce často inštalujú zápustné LED svetlá, ktoré pripomínajú pristávaciu dráhu na letiskách. Vďaka nim je prechod pre chodcov skvele viditeľný už z diaľky a osoby na ňom sú doslova neprehliadnuteľné aj v tých najhorších svetelných podmienkach. 
 

Pouličné LED osvetlenie 

LED verejné osvetlenie by malo byť zhustené práve v okolí priechodu pre chodcov, aby boli chodci už z diaľky dobre viditeľný. Okrem LED pouličného osvetlenia v tomto zohráva svoju rolu aj viditeľnosť, za ktorú je zodpovedný sám chodec – a teda výber vhodného oblečenia či použitie reflexných prvkov. 

Signalizačné svietidlá so senzorom 

Na moderných prechodoch pre chodcov nájdete aj signalizačné LED svetlá, ktoré sa aktivujú vždy, keď sa k prechodu blíži chodec. Tie sa rozblikajú a upozornia prichádzajúcich vodičov, že sa niekto chystá vstúpiť na prechod. Tento systém pomohol zabrániť už mnohým dopravným nehodám.