BLOG

5 hlavných výhod LED osvetlenia

Vysoká životnosť LED svietidiel

Len vo veľmi obmedzenom počte prípadov sa niekomu naozaj podarí čo i len priblížiť ku koncu životnosti LED svietidiel, ktorá sa pri väčšine modelov ráta v desiatkach tisíc (často až nad 100 000) hodín. Aj pri nepretržitej prevádzke v spoločnostiach, kde sa pracuje na 3 smeny a svetlá musia svietiť 24/7, je ich životnosť viac ako 4 000 dní, čo znamená 11 rokov. V prevádzkach, kde sa pracuje len 8 hodín denne, je to, samozrejme, trojnásobok.

Úspora energie s LED technológiou

LED svietidlá vďaka modernej technológii spotrebujú oveľa menej energie, než klasické žiarovky. Existujú zložité tabuľky a metódy výpočtu, ktoré vám ukážu porovnanie spotreby klasických žiaroviek a LED technológie. Pri návrhu a montáži LED osvetlenia na mieru sa však často nezachová pôvodné rozloženie, počet, ale ani výkon svietidiel, a preto môže byť úspora ešte výraznejšia. Najlepšie ju uvidíte až priamo na faktúre za elektrinu – čím väčší osvetlený priestor, tým výraznejšia úspora.

Vyššia svietivosť

Pri nižšom výkone, a teda aj spomínanej spotrebe, dostaneme z LED svietidiel oveľa silnejšie svetlo. Tento fakt si môžete overiť počas vašej najbližšej cesty autom po západe Slnka. Všimnite si, že nové LED stretávacie svetlomety majú veľmi podobnú a často dokonca až vyššiu svietivosť, ako staré diaľkové svetlá. Keď porovnávame staré a LED stretávacie svetlá, rozdiel je obrovský.

Odolnosť aj do náročného prostredia

V našej ponuke nájdete aj špeciálne LED osvetlenie, ktoré sa vyznačuje vysokou odolnosťou. Naše svietidlá nájdete v rôznych baniach, tuneloch, ale aj vo výbušnom prostredí – napríklad v kameňolomoch, kde musia svietidlá bezpečne vydržať časté zmeny tlaku, teploty, extrémnu prašnosť alebo vlhkosť.

Kvalita svetla a ochrana zdravia

LED svietidá z našej ponuky nie sú vhodné len do extrémnych podmienok. Napríklad LED panely sú obľúbeným riešením pre obrovské kancelárie, takzvané open offices. Moderné technológie svietidla neničia oči zamestnancov, podieľajú sa na udržaní dobrého pracovného výkonu a nevyvolávajú v ľuďoch únavu.

Ak máte záujem o LED svietidlá do akéhokoľvek priestoru, neváhajte nás kontaktovať.